Dünden Bugüne Tarihçemiz

Balıkesir Üniversitesi’nin Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı olarak 2014 yılında “Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme ve Ekonomi Kulübü” adıyla kurulmuştur.

2015 yılında kurulan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile birlikte tüm faaliyetlerimize üniversitemiz bünyesinde devam etmektedir. Üniversite olmanın ayrıcalıklarından tam anlamıyla yararlanabilmek adına ve üniversite yönetimin aldığı karar doğrultusunda yapımızı öğrenci kulübünden, öğrenci topluluğu olarak değiştirmiştir.

 

İşletme  ve Ekonomi Topluluğu olarak , kurulduğu günden bu yana öğrencileri bilgilendirme, iş olanakları sağlama, onlara takım ve liderlik içgüdüleri kazandırma yolunda büyük adımlar atmıştır.

Düzenlediği konferanslar, etkinlikler, şirket gezileri, zirveler ve   yarattığı projeler ile öğrencilerin iş hayatını daha yakından tanımasına olanak sağlamış, aynı zamanda şirketlerin gelecek neslin ihtiyaçlarını, isteklerini öğrenmelerine aracı olmuş ve yarının üst düzey yöneticilerine yaratıcılıklarını serbest bir ortamda açığa çıkarma fırsatı sunup, pratik yapma, deneyim kazanma imkanı sağlamayı amacı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Hedefleri büyük bir kulüp olarak geleceğin üst düzey yöneticilerine ve girişimcilerine yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak fırsatı sunmak, kişilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve onlara pratik yapıp deneyim kazanacakları olanaklar sağlamak kulübümüzün temel prensipleri arasında yer almaktadır.

 


MİSYON

Ekonomideki, iş dünyasındaki ve güncel hayattaki gelişmeleri takip ederek kazandığı birikimi İşletme ilimine, işletme bölümüne ve işletmecilik mesleğine katkıda bulunmayı kendine amaç edinmiştir.


VİZYON

Öncelikle klüp üyeleri ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğrencileri olmak üzere; işletme bölümü ile ilgilenen tüm öğrencilere; Girişimci ve yenilikçi ruhuyla çizgisini koruyarak, İşletme bilimi ve mesleğiyle ilgili en iyi eğitim, seminer ve mesleki bilgilendirme etkinlikleri aracılığıyla faydalı olarak alanının en iyi öğrenci kulübü olarak en önde yürümeye devam etmek.

Bir araya gelmek, bir başlangıçtır. Bir arada bulunmak, bir gelişmedir. Beraber çalışabilmek ise başarıdır.
– Henry Ford

Tanıtım dosyamızı görüntülemek veya indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

İşleme ve Ekonomi Kulübü – Logo

İşletme ve Ekonomi Topluluğu Logo