Eti Maden İşletmeleri’ne Teknik Gezi

Türkiye’de gençler üniversiteye gitmek yerine ‘girişimci’ oluyor! [GEM’14 Raporu]
18 Aralık 2015
Bandırma Eti Maden İşletmelerimize Teknik Gezimizi Gerçekleştirdik
21 Aralık 2015

etimadenKısaca Eti Maden İşletmeleri Hakkında;

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün çağları aşan ileri görüşü ile sanayileşme ve bunun motoru olan doğal kaynaklar ve finans olgularını bir arada sağlayan Etibank, 14.06.1935 tarihinde 2805 sayılı Kanunla kurulmuş olup 1998 yılındaki yapılanma ile Eti Holding A.Ş. ve Ocak 2004 yılında yeniden yapılanma ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü adını almıştır. Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, ilgili yasalar çerçevesinde ülkemiz bor minerallerinin üretilmesi, işletilmesi ve pazarlanması görevini yerine getirmektedir.

Eti Maden İşletmeleri Yeraltı doğal kaynaklarımızdan bor minerallerinin üretilmesi, işletilmesi ve pazarlanması görevini yürüten, Genel Müdürlüğü kendisine bağlı Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları, Kırka Bor, Emet Bor, Bigadiç Bor İşletme Müdürlükleri ve Bandırma Lojistik Birimi ile birlikte Yurt Dışı Temsilcilikleri ve İştirakleriyle Madencilik, Metalurji ve Kimya alanlarında faaliyet gösteren uluslararası bir İktisadi Devlet Teşekkülüdür.

Eti Maden İşletmeleri, Dünyanın bilinen bor mevduatının %72’sine sahip olan Türkiye’de, bor mineralleri madenciliğini devlet tekelinde tutmaktadır. 2012 yılında, 850 milyon dolar yıllık geliri ile ülkenin 41. en büyük sanayi şirketi oldu.

 

eti-maden-gezi

Yapacağımız gezi ile ilgli programı aşağıda yer almaktadır.

emaden-gezi-program

Okula erken gelen arkadaşlar kulüp odamıza gelip gezi saatine kadar çayımızı kahvemizi içerek kulübümüzü daha yakından tanıma şansını yakalayabilirler.
Kulüp odamız G Blok Zemin Kat, Z-5 numaralı odadır.

 

Comments are closed.