İşletme ve Ekonomi Topluluğu (BANMEC) İş Dünyası Etkinliği Düzenledi

İş Dünyası Etkinliği 16 Nisan’da !
10 Nisan 2019
BANMEC’in Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi
23 Nisan 2019
İşletme ve Ekonomi Topluluğu İş Dünyası etkinliğini 16 Nisan’da  Bandırma Onyedi  Eylül Üniversitesi  Rektörlük Konferans Salonu’da gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Suat Uğur kürsüde yerini aldı. Uğur, “Derslerinizde daha çok öğrendiğiniz bilgiler, teorik bilgiler ve çalışma hayatının içine dahil olduğumuzda pratikle uygulamanın farklı olduğunu göreceksiniz. Bugün bu etkinlik sizler için önemli bir fırsat sunuyor. Buraya gelen konuklarımız iş dünyasından tecrübelerini sizlere aktaracaklar. Bu size çalışma hayatınıza dahil olduğunuzda önemli avantajlar sağlayacak. Bu kapsamda İşletme ve Ekonomi Topluluğu’nu bu etkinlikten dolayı tebrik ediyorum. Başarılı bir etkinlik olmasını istiyorum.” diyerek açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasının ardından etkinliğin ilk oturumu olan ‘Departmanını Seç, Geleceğine Yön Ver’ ile devam etti. Oturumun ilk konuğu olan Teksüt Mali İşler Direktörü Murat Karahan konuşmasını gerçekleştirmek üzere sahnede yer aldı.  Türkiye’deki şirketlerin kurumsallığa bakışı ve kendi iş tecrübelerine değinen Karahan, sunumunu gerçekleştirerek finans departmanına dair öğrencilere önerilerde bulundu.

Ardından oturumun ikinci konuşmacısı olan, RevolutionDM Kurucu/CEO’su ve Dijital Pazarlama uzmanı  Yılmaz Bozan öğrencilere dijital dünyaya evirilen iş yaşamı hakkında bilgiler verdi. Bozan, ayrıca dijital pazarlama alanındaki tecrübelerini de paylaştı.

Sunumunun sonunda Yılmaz Bey, öğrencilere 5’er soruluk bir quiz yaparak kazanan öğrencilere hediyeler dağıttı.

İkinci oturum olan ‘Dikkat CEO Çıkabilir!’ oturumu öğle arasından sonra devam etti.

Delphisonic Kurucu/CEO’su Ali Acur ikinci oturumun ilk konuşmacısı oldu. Acur, öğrencilerin tecrübelerinden  istifade edebilmeleri için genç yaşından elde ettiği başarılarından  ve bu süreçte neler yaşadığından bahsetti. “Fikirlerinizden vazgeçmeyin! TUBİTAK ve KOSGEB’in çok güzel destekleri oluyor. Bu destekler ile fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.” diyerek sunumuna devam etti.

Ardından oturumun ikinci konuğu Nailtronics Arayüz Teknolojieri Kurucu/CEO’su Begüm Savaşan bizlerleydi. Kendi tasarladığı ürünün nasıl işlediğini bizlerle paylaşan Savaşan,  geliştirdiği bu sistemi oyunlaştırılmış  demo yoluyla  sunarak katılımcıların keyifli dakikalar geçirmesini sağladı.

 “İnsanın en büyük sermayesi beynidir” sözüyle sunumuna devam eden Savaşan, girişimcilik tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

İş Dünyası etkinliğinin son oturumu ise ‘Lojistik  Alanına Dair Her Şey’ oturumuydu.  Bu oturumda Ekol Lojistik Deniz ve Hava Taşımacılığı Genel Müdürü Mehmet Özal ve AB Mauri Maya Satın Alma ve Lojistik Müdürü Hamit Saçan kendi alanlarına dair önemli bilgiler paylaşarak son dönemin öne çıkan sektörlerinden biri olan lojistik sektörü üzerine öğrencilerle sohbetler gerçekleştirdi.

Her oturum sonunda topluluk tarafından öğrencilere sunumlarla ilgili sorular sorularak online çekilişler yapıldı. Çekiliş sonucu öğrenci arkadaşlara dil eğitimleri ve sürücü kursu eğitimleri gibi hediyeler verildi.

Oturum sonlarında konuşmacılara Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından teşekkür plaketi verilirken İşletme ve Ekonomi Topluluğu tarafındansa fidan bağışı plaketi sunuldu.

İş Dünyası etkinliğiyle birlikte departmanlardan lider sektörlere kadar iş hayatının bütünü ele alınıp işeyişi katılımcılara aktarıldı. Etkinlik konuşmacılar ile hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir